Black Hat 2022 Las Vegas – relacja

Opublikowano: 06.10.2022 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Black Hat to uznana na całym świecie konferencja poświęcona cyberbezpieczeństwu, Założona w 1997 roku zapewniająca najbardziej techniczne i istotne badania nad bezpieczeństwem informacji. To wielodniowe wydarzenie, należy do najbardziej szanowanych na całym świecie serii wydarzeń związanych z bezpieczeństwem cyfrowym, przekazujących społeczności zajmującej się bezpieczeństwem najnowsze, w tym przełomowe badania oraz wskazują aktualne trendy w tej dziedzinie.

Black Hat 2022, odbył się w Las Vegas od 6 do 11 sierpnia 2022 roku. Było to najważniejsze wydarzenie dla społeczności infosec i najlepsze miejsce dla dostawców zabezpieczeń do zaprezentowania wszystkich innowacyjnych rozwiązań i nowych produktów, w tym stale rozwijającym się ekosystemie. W 2022 r. uczestnicy pochodzili ze 111 różnych krajów.

Konferencja bezpieczeństwa Black Hat obchodziła w tym roku 25 lat. Jubileuszowa konferencja zogniskowana została na dwóch głównych prezentacjach, podejmujących kwestie przyszłości bezpieczeństwa cyfrowego. Obie prezentacje nie napawały optymizmem, gdyż odnosiły się m.in. do takich kwestii jak wpływ trwającej cyberwojny na Ukrainie, wzrost dezinformacji w Internecie i zawirowania polityczne po bezpodstawnych twierdzeniach, że wybory w USA w 2020 r. zostały sfałszowane.

W tym wydaniu konferencji, jednym z tematów przewodnich była kontrola informacji, problem wpływu fake newsów na nasze życie oraz trudności z potwierdzeniem wiarygodności informacji. W niektórych przypadkach, rozwiązaniem jest, zintensyfikowanie kontroli udostępniania informacji, ale to z kolei prowadzić może do wprowadzenia cenzury. Współcześnie w sprawy te zaangażowane są nie tylko rządy i firmy. Nowi gracze w tej dziedzinie to osoby fizyczne, są jej częścią i podobnie jak wykrywacze spamu, potrzebujemy czegoś etycznego, co zminimalizuje skutki zagrożeń.

Inwazja na Ukrainę, to kolejny temat poruszany podczas Blackhat 2022. Niektóre firmy zaczęły w nim uczestniczyć, zakazując relacji z rosyjskimi firmami lub wpływając na nieodnawianie domen w Rosji (.ru). Według ekspertów koniec konfliktu jest pewny, ale zanim do tego dojdzie skutki cyberwojny i oddziaływanie na społeczeństwo pozostaną z nami na długie lata.
Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia Black Hat 2022 Las Vegas.

Zobacz galerię:

Brak komentarzy

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am