Artixen.net. na gali konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim w Centralnej Bibliotece Wojskowej

gala konkursowa w Centralnej Bibliotece Wojskowej

26 maja w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, miał miejsce długo oczekiwany finał ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pt. „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150 rocznicę urodzin”, zorganizowany przez Związek Oficerów Rezerwy RP. Na miejscu nie mogło zabraknąć również reprezentanta naszej firmy, Pawła Kabaty.

Niełatwym zadaniem, postawionym przed młodymi ludźmi było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, w której na pierwszym planie miała być postać marszałka Józefa Piłsudskiego, lub wydarzenie historyczne związane z jego osobą wraz z krótkim opisem przedstawionego tematu. Uczestnicy mieli do wyboru wiele form twórczości w zależności od kreatywnej wizji wyobraźni, jak np. rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, kolaż, witraż i wydzieranka, ale tylko jedna praca mogła okazać się numerem jeden.

Nasza firma chętnie udziela się w społecznych inicjatywach, wspierając organizację imprez okolicznościowych. Tym razem miała okazję być aktywnym partnerem gospodarzy podczas organizacji „ostatniej prostej” konkursu i fundatorem nagrody głównej. Paweł Kabata wręczył zasłużone trofeum za zajęcie II miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych, Weronice Prządce – uczennicy Gimnazjum w Garwolinie i brał udział w rozdaniu pozostałych nagród dla laureatów, którym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

wręczenie nagród dla laureatów

Gościem specjalnym była barwna postać Anny Marii Anders – córki generała Władysława Andersa i matki chrzestnej sztandaru Związku Oficerów Rezerwy RP. W gronie zaproszonych gości ku uciesze organizatorów, pojawili się m.in. Barbara Dziuk – poseł na Sejm RP oraz Jan Tarczyński – dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej. Obecność ciekawych nazwisk wśród audytorium pełniła także rolę motywacyjną, oferując dodatkowe pole do popisu.

zdjęcie pamiątkowe zwycięzców konkursu

O skali wydarzenia finałowego świadczyć może fakt, iż wzięło w nim udział prawie 300 osób! Wśród nich znaleźli się zarówno laureaci, jak i nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice i zaproszeni goście. Liczne nagrody rzeczowe i upominki oraz puchary i dyplomy odebrało niemal 100 szczęśliwych uczniów, a w ich wręczanie zaangażowani byli nasi fundatorzy.

związek oficerów rezerwy