Porównywarka smartfonów od Google

Porównywarka smartfonów od Google

Korporacja Google z pewnością nie powiedziała ostatniego słowa na rynku wyszukiwarek. Gigant z Kaliforni niejednokrotnie zaskakiwał internautów nowatorskimi pomysłami, rewolucjonizując rynek. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Serwis Android Police poinformował, że niektórzy użytkownicy otrzymali przedpremierowo nową funkcję (dostępną także w wersji mobilnej), umożliwiającą swobodne porównanie specyfikacji technicznych, dokładnych parametrów sprzętowych, uśrednionych cen i ocen samych użytkowników różnych modeli smartfonów. Ponadto w oddzielnej sekcji zawarto opcję graficznego podkreślania różnic w celu intuicyjnego wyłaniania rynkowych faworytów.

google pixel 2

Jest to sprytny i nieinwazyjny zarazem sposób promocji autorskiej serii "Pixel" wraz z najnowszymi flagowcami 2 oraz 2XL i choć nadal znajduje się w fazie testów - wiązane są z nim duże nadzieje. Konsumenci elektroniki to target, który stawia przede wszystkim na wygodę i prostotę, która sprzyjać będzie nawet laikom, oszczędzając potencjalny wysiłek do jednego kliknięcia. Z pewnością wielu z nas korzysta na co dzień z podobnych ułatwień podczas dokonywania zakupów w sieci, a zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny to idealny pretekst do testów. Google nie podało niestety do wiadomości dokładnej daty wdrożenia, jednak możemy się jej spodziewać na przestrzeni najbliższych tygodni.