Gorące nowinki od Google

google hot news

Redakcje magazynów i portali branżowych mają niemały problem z nadążeniem za kolejnymi newsami na temat poczynań giganta ze słonecznej Kalifornii. Częstotliwość wprowadzanych zmian zaskakuje także, a może przede wszystkim internautów, którzy już dziś mogą cieszyć się nowymi aktualizacjami.

Duplex w Chrome Home?

interfejs google chrome home

Przeglądarka Google Chrome od dłuższego czasu wiedzie prym na rynku na tle swoich czterech największych konkurentów: Opery, Microsoft Edge, Safari i Mozilli Firefox. Aktualne statystyki pokazują, że zajmuje procentowo największy udział w rynku (około 63 procent aktywnych userów) i wiele przesłanek wskazuje na utrzymanie tego trendu w najbliższych miesiącach. Aby dodatkowo uwydatnić swoją przewagę, spółka z Mountain View postanowiła wdrożyć odpowiednie udoskonalenia.

Interfejs Chrome Home był dostępny w wersjach testowych już latem zeszłego roku i współpracował z aplikacjami mobilnymi dla urządzeń pracujących na systemie Android. W następstwie kolejnych modyfikacji nowe wersje z października zeszłego roku otrzymały choćby dodatkowy pasek wyszukiwarki u dołu ekranu, poprawiono także opcje profilu użytkownika.

Z pomysłu tego jednak prędko się wycofano i nigdy nie zaimplementowano opcji stabilnej. Znajdując się u kresu testów, zrezygnowano ze wspomnianego paska, który według relacji niektórych testerów zaczął znikać z wersji Beta. Firma zamknęła kanały komunikacyjne i odmówiła komentarza w sprawie najnowszych doniesień. Oficjalna informacja mówi, że prace zostały zakończone, jednakże kod źródłowy zdradził potencjalny zamiennik pod tajemniczą nazwą "Duplex", który docelowo miałby być podzielony na paski narzędzi jednocześnie z góry i z dołu.

Google Yeti

google yeti

Nie od dziś wiadomo, że spółka Google stara się z mniejszymi lub większymi sukcesami wypływać na kolejne rynki i przejmować nowe grupy docelowe klientów. Zgodnie z tą zasadą zaraz po zdobyciu szturmem rynku smartfonów ze swoimi flagowymi modelami "Pixel", zaczęła puszczać oko do internetowych streamerów.

Zapowiedziana usługa Google Yeti ma być przeznaczona dla branży gamingowej, a przede wszystkim graczy strumieniujących gry w czasie rzeczywistym, mogących je uruchomić i wziąć udział w rozgrywce bez konieczności ich pobierania. Ma ona wykorzystywać autorską konsolę od Google lub Google Chromecast, która domyślnie konkurować ma z Play Station i Xboxem.

Bulletin

google bulletin

Bulletin to platforma newsowa (część usługi Google News), służąca do publikacji treści (zarówno tekstowej, jak i audiowizualnej) dotyczącej lokalnej społeczności i aktywistów tj. historii, wydarzeń i zainteresowań ujawnianych przez ludzi zamieszkujących daną lokalizację, aby docelowo wyróżnić ciekawostki pomijane w serwisach informacyjnych z uwagi na ich niewielkie znaczenie w skali globalnej np. inicjatywy samorządowe i obywatelskie.

Wpisy mogą być swobodnie modyfikowane i uzupełniane nawet po publikacji, dlatego nie trzeba się obawiać błędów popełnianych w trakcie zapisywania przemyśleń na gorąco. Już wkrótce usługa ta może wyrosnąć na dojrzałą alternatywę dla mikroblogów i stron ukierunkowanych na działalność dziennikarską.

Przedstawiciele Google prezentując to narzędzie w Nashville w stanie Tennessee, podkreślali prostotę jego obsługi, łatwość dostępu bez konieczności instalacji żadnego oprogramowania ani dodatkowych konfiguracji (działa z poziomu przeglądarki) i możliwość adaptacji do potrzeb każdego użytkownika. Jedynym wymogiem w tym przypadku jest posiadanie smartfona z dostępem do sieci internetowej.