Strona internetowa dla Twojej firmy - dlaczego warto?

Strona internetowa dla Twojej firmy

Właśnie zaczynasz albo już od jakiegoś czasu prowadzisz własną działalność gospodarczą i zastanawiasz się w jaki sposób najłatwiej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców? Warto zastanowić się jakie obecnie medium ma największą dynamikę wzrostową, aby podjąć odpowiednie działania. Łatwo się domyślić, że jest to internet.

Poszukując jakiegoś towaru, czy usługi w pierwszej kolejności korzystasz z zasobów sieci. Teraz warto się zastanowić, czy Ty (a raczej Twoja firma) może sobie pozwolić na to, aby nie istnieć w sieci? Odpowiedź jest dość oczywista, nie warto zamykać sobie tak dogodnej drogi dotarcia do odbiorców, tym bardziej, że porównując wydatki w innych mediach (np. reklamy w telewizji), budżet na internet jest nieporównywalnie mniejszy, a niesie ze sobą olbrzymie możliwości.

Możliwości internetu

No dobrze, doszliśmy do wniosku, że Twoje przedsiębiorstwo musi istnieć także w świecie wirtualnym, ale teraz pojawia się pytanie jak się do tego wszystkiego zabrać? Odpowiedź nie będzie zbyt odkrywcza, trzeba zacząć od stworzenia strony internetowej. Oczywiście dzisiejsi internauci są dosyć wybredni, więc zaprojektowana w przestarzały sposób strona raczej zniechęci, niż zachęci Twoich potencjalnych klientów. Jest sporo czynników wpływających na atrakcyjność strony. Może wydać się to banalne, ale wymieńmy choćby kilka podstawowych: atrakcyjny, nowoczesny design, profesjonalne zdjęcia, przejrzystość strony, logiczny układ i intuicyjna nawigacja po stronie, łatwość odczytywania tekstu. Dodatkowo podczas projektowania strony trzeba uwzględnić takie techniczne niuanse jak: zoptymalizowanie kodu strony pod popularne przeglądarki i wyszukiwarki internetowe, szybkość ładowania strony i jej stabilność (wykorzystanie odpowiednich serwerów), możliwość odczytu strony na urządzeniach mobilnych, czy też zintegrowanie strony z tak popularnymi obecnie mediami społecznościowymi.

Możliwości internetu

Oczywiście nie możemy zapomnieć też o treści, którą umieszczamy na stronie. Musisz zastanowić się co chcesz na niej napisać, jaki wizerunek firmy zbudować i do jakich odbiorców dotrzeć. Tworząc stronę www firmy, staje się ona wizytówką Twojego przedsiębiorstwa, nie możesz więc sobie pozwolić na popełnienie żadnych błędów. Tak naprawdę przedstawiliśmy tylko w dużym uproszczeniu najważniejsze czynniki brane pod uwagę przy tworzeniu strony internetowej, w rzeczywistości jest to proces znacznie bardziej skomplikowany i wymagający mnóstwa pracy i zaangażowania. Wykonanie strony warto zlecić profesjonalistom – na przykład nam :).

Sama strona internetowa to nie wszystko, trzeba jeszcze sprawić, żeby stała się "widoczna" dla wyszukiwarek,

Wyszukiwarki internetowe

za co odpowiada proces pozycjonowania, ale o tym napiszemy Wam w kolejnym artykule – zapraszamy.

SEO