Audyt strony internetowej - na czym polega?

audyt strony

Strona internetowa stronie nie równa. Jedne strony wyświetlają się w TOP 3, inne giną w czeluściach wirtualnej przestrzeni. Co o tym decyduje, jakie czynniki mają na to wypływ?

Strona internetowa i jej pozycjonowanie

Powszechnie uważamy, że dobra strona internetowa to ciekawe teksty, dobre zdjęcia i informacje użyteczne dla internautów. To niestety tylko niewielki fragment prawdy. Bardzo dobra strona nie wystarczy, by dotarł do niej odbiorca. Warunkiem bezwzględnym jest w tym przypadku optymalne jej pozycjonowanie. To ono ma bezpośredni wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce, zwłaszcza najpopularniejszej jaką jest Google. SEO - pozycjonowanie jest procesem długotrwałym, permanentnym i wymagającym podejmowania różnorodnych działań. Najważniejsze z nich to pozyskanie wartościowych tekstów umieszczanych w katalogach, serwisach tematycznych lub blogach. Jednorazowy efekt TOP 5 jest możliwy do osiągnięcia w krótkim czasie, ale utrzymanie pozycji wymaga działań systematycznych. Warunkiem skutecznego pozycjonowania strony internetowej jest jej audyt .

Na czym polega audyt strony internetowej

Audyt to niezależna ocena strony internetowej wykonywana przez firmę zewnętrzną. Pozwala on na ustalenie mocnych i słabych punktów strony pod katem wymagań algorytmów wyszukiwarek. Efektem audytu jest raport, który nie tylko wskazuje plusy i minusy strony, ale także podpowiada najlepsze rozwiązania. Audyt jest podstawą do właściwego indeksowania i optymalizacji strony. Daje możliwość wyeliminowania jej błędów, sprawdzenie atrakcyjności tekstów, stopnia linkowania, czasu ładowania strony, przystosowania do wyświetlania treści na urządzeniach mobilnych itp.

Audyt jest także bardzo ważny dla indeksowania strony. Indeksacja Google polega przede wszystkim na określeniu słów kluczowych, ich konkurencyjności i częstotliwości występowania.

Korzyści wynikające z audytu

Audyt strony internetowej powinien być przeprowadzony w momencie umieszczania strony w Internecie oraz spadku odsłon na stronie już istniejącej. W tym drugim przypadku audyt pozwoli zbadać przyczynę.

Dobrze przeprowadzona diagnoza strony pozwala na:

• uzyskanie lepszego i trwałego wyniku w wyszukiwarkach,
• zwiększenie naturalnego ruchu na stronie,
• zwiększenie ilości słów kluczowych,
• lepsze dostosowanie strony do algorytmów wyszukiwarki.

Strona internetowa będzie generować odsłony i przyciągać nowych klientów tylko wtedy, gdy poddana zostanie audytowi, a następnie optymalizacji i pozycjonowaniu przeprowadzonemu przez profesjonalną firmę. W przeciwnym wypadku zginie w gąszczu miliona stron internetowych. Przeciętny internauta otwiera 2, 3 adresy na pierwszej stronie wyszukiwarki.

Jeżeli potrzebujesz wykonać audyt swojej strony internetowej zapraszamy do kontaktu z Artixen.net