Jak wypromować swoją stronę w sieci?

promowanie strony www
Opublikowano: 07.12.2017 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: SEM/SEO

Szereg następujących wydarzeń na przestrzeni ostatniej dekady pokazał zarówno entuzjastom, jak i sceptykom, w jakim tempie jest w stanie się rozwijać sieć internetowa 2.0. Tak znaczący wzrost zainteresowania wirtualnym światem przełożył się na budowę interaktywnej społeczności, mogącej odtąd bezproblemowo nawiązywać kontakty i pogłębiać współpracę nawet pomimo większych odległości fizycznych.

Nie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku branży marketingowej, która zyskała w ten sposób solidny fundament komunikacyjny. Każdej firmie, prowadzącej działalność online zależy, by ich strona cieszyła się jak największą popularnością i zasięgami organicznymi. Jak więc tego dokonać? Istnieje na to co najmniej kilka skutecznych sposobów, a oto niektóre z nich:

  • Marketing szeptany (ang. buzz marketing) – Polega na dyskretnym “szeptaniu” potencjalnym konsumentom o możliwych korzyściach, wynikających w tym przypadku z korzystania z naszej strony internetowej. Ma za zadanie powiedzieć jak najwięcej o jej zawartości, cechach i zaletach, przy czym nadal zachować zwięzłość formy i czytelny przekaz. Obejmuje między innymi linkowanie materiałów promocyjnych i odnośników do niej na portalach branżowych, informacyjnych, forach i blogach. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowania i sprowokowanie dyskusji na dany temat. Nie może wprost ujawniać charakteru promocyjnego, nachalnie nakłaniając do odwiedzin danego adresu, byśmy nie zostali uznani za natrętnych spamerów, ale sprawiać wrażenie bycia np. pozytywnym sprawozdaniem, zachętą do podjęcia dyskusji lub recenzją zadowolonego użytkownika, co docelowo czyni stronę godną zaufania.
  • Content marketing – Szereg działań, dążących do kreowania wizerunku twórców strony i aktywnej komunikacji z internautami, poprzez tworzenie i dystrybucję unikalnych treści informacyjnych i reklamowych w formie edukacyjnej, bądź rozrywkowej. Polega na pozostawaniu w stałym kontakcie z odbiorcami i budowaniu wraz z nimi strategii współpracy, dzięki precyzyjnej identyfikacji ich potrzeb i problemów. Jakość zawartości obok funkcjonalności i responsywności ma kluczowe znaczenie przy ocenie serwisu. Należy wyprofilować ją stricte pod potrzeby grupy docelowej i promować na wielu płaszczyznach np. poprzez artykuły sponsorowane lub eksperckie. Nie bez powodu jednym z najczęściej powtarzanych haseł w branży jest słynne “Content is King”, wypowiedziane przez współzałożyciela korporacji Microsoft, Billa Gatesa w roku 1996.
  • Pozyskiwanie linków zwrotnych – Właściwe kontakty w branży, jak również rekomendacje wpływowych klientów świadczą pozytywnie o efektach naszej pracy. Niektórzy administratorzy stron i blogów o podobnej tematyce chętnie wypromują nas na własnej platformie za niewielką opłatą, pomagając rozbudować zaplecze pozycjonerskie.
  • Atrakcyjna budowa strony – Przyjemna dla oka szata graficzna, interaktywne elementy menu, przejrzysty interfejs i wiele innych detali, stanowią prawdziwą kartę przetargową podczas rywalizacji z konkurencyjnymi serwisami. Aby przyciągnąć użytkownika na dłużej, nie możemy dopuścić, by jego wzrok ulegał znudzeniu monotonią barw lub nadmiarem tekstu, dlatego treść musi zostać odpowiednio zoptymalizowana. Zasada ta odnosi się również do komponentów natury technicznej, a więc możliwie krótkie adresy URL z odpowiednimi separatorami, stabilny hosting, zachowanie responsywności dla urządzeń mobilnych, prawidłowo opisane grafiki (teksty alternatywne), intuicyjne znaczniki title i nagłówki H1-H6 oraz sprawne przekierowania z linków wewnętrznych, pomogą łatwiej zapaść w pamięci użytkownika i zaświadczą o profesjonalizmie autora strony.
  • Komentarze – Warto udostępnić odwiedzającym stronę, pole na wyrażanie prywatnych opinii odnośnie do naszych usług i szczegółów działania serwisu. W tym celu najlepiej posłużyć się firmowym blogiem, forum lub fanpage’m na portalu społecznościowym, który również zaleca się prowadzić i aktualizować zawartość na bieżąco. Komentarze mogą okazać się niezwykle pomocne gwoli usprawniania strony i korekcji ewentualnych niedopatrzeń, a przy okazji oznaczają darmową i w stu procentach legalną formę reklamy.
  • Systematyczność – Częste aktualizacje i duża aktywność na stronie są wizytówką naszego zaangażowania i pomagają wzbogacać content o serię słów kluczowych wraz z ważnymi odnośnikami. Jeśli wpisy pojawiają się z dużą częstotliwością, istnieje większa szansa trafienia w target z niewielką pomocą algorytmów wyszukiwarki. Należy pozostawać w stałym kontakcie z czytelnikami i regularnie odpowiadać na ich pytania. Czynny udział w dyskusjach na forach rozwija zdolność argumentacji oraz zasób słownictwa. Bywa również przydatny przy pełnieniu funkcji redaktorskich np. w przypadku zawodu copywritera.
  • Newslettery – Aktywna korespondencja pozwoli na utrzymanie kontaktu z klientem i zainteresowanie go ofertą, dzięki prenumeracie w ramach darmowej subskrypcji. Przypomnienia takie powinny być wysyłane systematycznie, jednocześnie nie mogąc przybierać form inwazyjnych. Taka formuła biuletynu przedstawi rdzeń naszej ofertyw pigułce i przybliży zainteresowanym osobom profil naszej działalności. Dzięki temu będą zawsze poinformowane o aktualnościach i żaden szczegół nie umknie ich uwadze. Powinny one posiadać wygląd szablonu, zbliżonego do czasopisma lub ulotki w zależności od rozmiarów.
  • Lokalizacja – Warto zadbać o połączenie serwisu z sieciami lokalizacji satelitarnej jak choćby Mapy Google, które w prosty sposób wskażą klientom dokładny adres siedziby naszej firmy w celu ułatwienia dotarcia do celu w przypadku potrzeby bezpośredniego kontaktu.
  • Profesjonalizm – Nie można zapominać o kompetencjach zespołu. Wykwalifikowana kadra to klucz do sukcesu. Ważne, by poruszała się w obszarze tematycznym, który jest mocną stroną jej członków, co znajdzie przełożenie na jakość świadczonych usług i przydatność udzielanych informacji. Dzięki współpracy z ekspertami można wznieść wartość contentu na wyżyny, dlatego opłaca się organizować specjalistyczne szkolenia, stale podnosząc poprzeczkę wymagań i oferując szereg okazji do wykazania się umiejętnościami i kreatywnością. Wspólny wkład pracowników stanie się tym samym znakiem rozpoznawczym firmy.

Na rynku występuje niemal nieograniczona ilość metod promocji i równie wiele alternatyw o wątpliwej renomie. Powyżej omówiliśmy dla was zaledwie kilka wybranych sposobów, dlatego zachęcamy do poszerzania tej listy na drodze odkrywania i praktykowania szeregu kolejnych, które być może sprawdzą się lepiej w waszym biznesie. Jedyne co faktycznie łączy te wszystkie elementy, to bezwzględna konieczność systematyczności i konsekwencji działania. Jeśli już zdecydowaliśmy się na ich wdrożenie, należy uczciwie kontynuować pracę, idąc “za ciosem”, co zwiększa nasze szanse na pozyskanie nowych klientów i zainteresowanie szerokiego grona odbiorców, zapewniając motywację do profesjonalizacji usług.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am