Nowe funkcje Gmaila

nowe funkcje gmail
Opublikowano: 26.04.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Rewolucja informacyjna od samego początku rządzi się swoimi prawami i coraz skuteczniejszymi metodami zachęca użytkowników sieci do aktywnego uczestnictwa w procesie wymiany danych. Oznacza to rzecz jasna stan permanentnego otoczenia wiadomościami z całego świata i konieczność ich sprawnej selekcji.

Można tego dokonywać na wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów. Jednym z nich jest rzecz jasna prowadzenie poczty elektronicznej, bez której nie może się obejść żaden student, pracownik biurowy, a nawet posiadacz konta na większości portali społecznościowych, ponieważ niemal w każdym z tych miejsc jej założenie jest warunkiem obligatoryjnym w celu przejścia wstępnego procesu rekrutacji bądź rejestracji. System sprawnej komunikacji to nie tylko podstawa pracy w grupie, ale przede wszystkim sposobność do nawiązywania nowych kontaktów rówieśniczych i monitorowania przebiegu interesujących nas procesów tj. terminów egzaminów i otrzymywanych ocen w środowisku akademickim, trasy zamawianych przesyłek kurierskich, zgłaszanych poprawek w umowach z nowymi kontrahentami, ważnych wydarzeń z życia naszych najbliższych oraz nowych obowiązków w swojej firmie.

Równie korzystna jest możliwość subskrybowania poszczególnych newsletterów, dzięki czemu nie ominą nas istotne newsy z całego świata i będziemy mogli być na bieżąco z każdą nowinką na portalach informacyjnych i branżowych. Treści cyklicznie pojawiających się powiadomień mogą nie tylko wzbogacić naszą wiedzę, ale także zainspirować do prowadzenia własnej platformy blogerskiej lub publicystycznej.

Jednym z najpopularniejszych narzędzi pocztowych w sieci, wiodącym prym w segmencie alternatyw dla wersji papierowych, jest Gmail, który na początku kwietnia obchodził swoje 15 urodziny. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza on między innymi komfortowi użytkowania i dużej intuicyjności oraz wygodnej segregacji spamu. Najnowsze wieści zza wielkiej wody jakiś czas temu zdradziły nam, że sztandarowy produkt od giganta z kalifornijskiego Mountain View zamierza przejść małą renowację wizerunku i tak też się wkrótce stało. Dziś cieszymy już oczy nową odsłoną wizualną interfejsu, którą możemy wypróbować za pomocą zaledwie jednego kliknięcia z poziomu ustawień poczty. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wraz z odświeżeniem designu i lepszym zagospodarowaniem powierzchni paska bocznego idzie w parze szereg równie ciekawych funkcji, których testy właśnie ruszyły.

lista zadań google

  • Jednym z kluczowych usprawnień jest zastąpienie panelu z czatem Hangouts, nowym elementem, umożliwiającym tchnięcie drugiego życia w listę zadań Google z możliwością ustawienia ich priorytetu i przewidywanej daty wykonania, co może się okazać ciekawym zamiennikiem dla takich narzędzi, jak popularne Trello.
  • Nieco mniejszym, acz równie pożądanym smaczkiem jest dostęp do tzw. szybkich odpowiedzi oraz prostszego podglądu załączonych obrazów. Jest to niewątpliwie milowy skok od czasu premiery poczty w roku 2004.
  • Nieco mniejszym, acz równie pożądanym smaczkiem jest dostęp do tzw. szybkich odpowiedzi oraz prostszego podglądu załączonych obrazów. Jest to niewątpliwie milowy skok od czasu premiery poczty w roku 2004.
  • Kolejną funkcją jest również możliwość „usypiania” nieaktywnych lub przedawnionych wiadomości. Jest to opcja szczególnie przydatna dla wygasających zadań, których nie udało się zrealizować w wyznaczonym terminie. Dzięki temu po upływie określonego czasu ich status zmieni się ponownie na „nieodczytany” z włączonym przypomnieniem o konieczności odpowiedzi w celu odświeżenia pamięci bardziej zapominalskich użytkowników. Podobnie działa również opcja wyciszania wybranych konwersacji.
  • Wersja Mobilna poczty oferuje nam także receptę na cofnięcie subskrypcji natarczywych newsletterów, które każdego dnia zasypywały nam skrzynkę stosem niechcianego spamu
  • Jakby tego było mało, otrzymujemy również sympatyczną opcję ustawienia przydatności wysyłanych e-maili, decydując choćby o tym, jak długo wysłane wiadomości będą dostępne w skrzynce odbiorczej adresatów i ustawiając czas samodzielnego ich usunięcia dla zachowania maksimum poufności i dyskrecji przede wszystkim w przypadku ważnych danych, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Możemy także pozostawić poczcie możliwość samodzielnego segregowania wiadomości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, oceniającej ich priorytet.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am