Nowe funkcje Gmaila

nowe funkcje gmail
Opublikowano: 26.04.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Rewolucja informacyjna od samego początku rządzi się swoimi prawami i coraz skuteczniejszymi metodami zachęca użytkowników sieci do aktywnego uczestnictwa w procesie wymiany danych. Oznacza to rzecz jasna stan permanentnego otoczenia wiadomościami z całego świata i konieczność ich sprawnej selekcji.

Można tego dokonywać na wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów. Jednym z nich jest rzecz jasna prowadzenie poczty elektronicznej, bez której nie może się obejść żaden student, pracownik biurowy, a nawet posiadacz konta na większości portali społecznościowych, ponieważ niemal w każdym z tych miejsc jej założenie jest warunkiem obligatoryjnym w celu przejścia wstępnego procesu rekrutacji bądź rejestracji. System sprawnej komunikacji to nie tylko podstawa pracy w grupie, ale przede wszystkim sposobność do nawiązywania nowych kontaktów rówieśniczych i monitorowania przebiegu interesujących nas procesów tj. terminów egzaminów i otrzymywanych ocen w środowisku akademickim, trasy zamawianych przesyłek kurierskich, zgłaszanych poprawek w umowach z nowymi kontrahentami, ważnych wydarzeń z życia naszych najbliższych oraz nowych obowiązków w swojej firmie.

Równie korzystna jest możliwość subskrybowania poszczególnych newsletterów, dzięki czemu nie ominą nas istotne newsy z całego świata i będziemy mogli być na bieżąco z każdą nowinką na portalach informacyjnych i branżowych. Treści cyklicznie pojawiających się powiadomień mogą nie tylko wzbogacić naszą wiedzę, ale także zainspirować do prowadzenia własnej platformy blogerskiej lub publicystycznej.

Jednym z najpopularniejszych narzędzi pocztowych w sieci, wiodącym prym w segmencie alternatyw dla wersji papierowych, jest Gmail, który na początku kwietnia obchodził swoje 15 urodziny. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza on między innymi komfortowi użytkowania i dużej intuicyjności oraz wygodnej segregacji spamu. Najnowsze wieści zza wielkiej wody jakiś czas temu zdradziły nam, że sztandarowy produkt od giganta z kalifornijskiego Mountain View zamierza przejść małą renowację wizerunku i tak też się wkrótce stało. Dziś cieszymy już oczy nową odsłoną wizualną interfejsu, którą możemy wypróbować za pomocą zaledwie jednego kliknięcia z poziomu ustawień poczty. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wraz z odświeżeniem designu i lepszym zagospodarowaniem powierzchni paska bocznego idzie w parze szereg równie ciekawych funkcji, których testy właśnie ruszyły.

lista zadań google

  • Jednym z kluczowych usprawnień jest zastąpienie panelu z czatem Hangouts, nowym elementem, umożliwiającym tchnięcie drugiego życia w listę zadań Google z możliwością ustawienia ich priorytetu i przewidywanej daty wykonania, co może się okazać ciekawym zamiennikiem dla takich narzędzi, jak popularne Trello.
  • Nieco mniejszym, acz równie pożądanym smaczkiem jest dostęp do tzw. szybkich odpowiedzi oraz prostszego podglądu załączonych obrazów. Jest to niewątpliwie milowy skok od czasu premiery poczty w roku 2004.
  • Nieco mniejszym, acz równie pożądanym smaczkiem jest dostęp do tzw. szybkich odpowiedzi oraz prostszego podglądu załączonych obrazów. Jest to niewątpliwie milowy skok od czasu premiery poczty w roku 2004.
  • Kolejną funkcją jest również możliwość „usypiania” nieaktywnych lub przedawnionych wiadomości. Jest to opcja szczególnie przydatna dla wygasających zadań, których nie udało się zrealizować w wyznaczonym terminie. Dzięki temu po upływie określonego czasu ich status zmieni się ponownie na „nieodczytany” z włączonym przypomnieniem o konieczności odpowiedzi w celu odświeżenia pamięci bardziej zapominalskich użytkowników. Podobnie działa również opcja wyciszania wybranych konwersacji.
  • Wersja Mobilna poczty oferuje nam także receptę na cofnięcie subskrypcji natarczywych newsletterów, które każdego dnia zasypywały nam skrzynkę stosem niechcianego spamu
  • Jakby tego było mało, otrzymujemy również sympatyczną opcję ustawienia przydatności wysyłanych e-maili, decydując choćby o tym, jak długo wysłane wiadomości będą dostępne w skrzynce odbiorczej adresatów i ustawiając czas samodzielnego ich usunięcia dla zachowania maksimum poufności i dyskrecji przede wszystkim w przypadku ważnych danych, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Możemy także pozostawić poczcie możliwość samodzielnego segregowania wiadomości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, oceniającej ich priorytet.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej poprzez newsletter.

FreshMail.pl