Mazowsze TV

mazowsze tv

O projekcie

MazowszeTV.pl to telewizja internetowa, której głównym zadaniem jest ukazywanie relacji oraz reportaży z życia kulturalnego mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego. Przedstawiciel telewizji zwrócił się do nas z zadaniem zaprojektowania witryny, która umożliwi użytkownikom bezpłatny dostęp online do najświeższych informacji z regionu.

Koncepcja

Dzięki stworzonej przez nas stronie internauci mają możliwość nie tylko bezpłatnego oglądania zdjęć i materiałów filmowych, ale także dodawania (po zalogowaniu) i oceniania zawartości plików multimedialnych. Mogą również brać udział w konkursach i sondach ogłaszanych przez administratora. Zarejestrowani użytkownicy mają jednocześnie pełny wgląd do swojej bazy dodanych filmów oraz statystyki wyświetleń. Tworząc witrynę staraliśmy się, by była ona przejrzysta i prosta w obsłudze. Uwzględniliśmy podział na kategorie, dzięki czemu użytkownik w łatwy sposób może dotrzeć do podstron zawierających relacje video ze spotkań, uroczystości czy koncertów. Witryna zawiera także odnośniki do stron internetowych poszczególnych gmin wchodzących w skład powiatu. Dla internautów istotne jest również powiązanie telewizji z popularnym portalem społecznościowym Facebook, gdzie znajdują się udostępnione materiały filmowe.

Technologia

Witrynę stworzyliśmy w układzie portalowym. Zastosowaliśmy przy tym otwarty system CMS wykorzystujący rozwiązania związane z prezentacją materiałów wideo. Dzięki takiemu zabiegowi administrator i zalogowani użytkownicy mają możliwość modyfikowania treści oraz dodawania nowych plików multimedialnych.