Direct Answers – sprawniejsze wyszukiwanie informacji

direct answers
Opublikowano: 01.06.2016 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: SEM/SEO

Wyszukiwarka Google służy użytkownikom sieci przede wszystkim do tego, aby w sposób sprawny i szybki znajdować odpowiedzi na istotne pytania – czy to związane z szeroko pojętym procesem zakupowym, kwestiami zdrowia czy chociażby najlepszymi restauracjami w okolicy.
Użytkownik, po wpisaniu odpowiedniego zapytania w polu z opcją “szukaj”, chce otrzymać wartościowe wyniki, dzięki którym nie będzie zmuszony przemierzać przez nieskończone archiwum sieci. Problem jednak tkwi w tym, iż wyszukiwarka do tej pory nie zawsze prezentowała serwisy o najlepszej wartości merytorycznej. Teraz ma się to zmienić, a wszystko za sprawą mechanizmu Direct Answers.

O czym mowa?

Jego działanie może wydawać się proste, jednak wprowadza on ogromne zmiany w procesie wyszukiwania informacji. Internauta, po wpisaniu stosownego zapytania (przykładem niech będzie to dotyczące sposobu przygotowania konkretnej potrawy), otrzymuje odpowiedź, która jest wyświetlana bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nie musimy wcale “wchodzić” do odpowiednich stron – wszystko podane mamy jak na talerzu.

Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zdecydowanie skróci czas potrzebny nam do znalezienie odpowiedzi na nasze pytania. Na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę Google “ile czasu gotuje się jajka” dostajemy od razu odpowiedź na nasze pytanie, bez konieczności wchodzenia na znalezione strony.

zapytanie w wyszukiwarce

Pozycjonowanie inne niż do tej pory

Z mechanizmem Direct Answers związana jest jeszcze jedna nowość. Odpowiedzi na nasze zapytania pobierane będą bowiem nie ze stron najlepiej zoptymalizowanych pod kątem funkcjonowania algorytmów Google, ale z tych, na których znajdują się najbardziej optymalne i przydatne treści.

Podjęte działania udowadniają, iż będą promowane przede wszystkim serwisy wartościowe, które prowadzone są w sposób przemyślany i rozwijane przede wszystkim pod względem merytorycznym. Właścicielom stron www jeszcze bardziej będzie opłacało się dbać o treść, jaka znajduje się na ich łamach.

Warto jednak podkreślić fakt, iż działanie omawianego mechanizmu najlepiej widoczne jest w przypadku wyników anglojęzycznych. Należy więc poczekać na jego rozprzestrzenienie także w polskiej sieci.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am