Google Ad Grants czyli jak uzyskać dofinansowanie na kampanię AdWords

google ad grants
Opublikowano: 19.04.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Porady

Kampanie marketingowe – która firma nie inwestuje dzisiaj środków w ich prowadzenie? Zapewne jedynie niewielki odsetek punktów lokalnych, którym przesadnie nie zależy na skutecznej promocji biznesu. Niekiedy jednak zwyczajnie brakuje nam na nie czasu i funduszy, a budżet z ich wykorzystaniem mógłby się nie dopiąć. Co wtedy?

Tylko bez paniki, wszystko jest pod kontrolą. Weźmy głęboki oddech i zastanówmy się, z jakich źródeł można możliwie szybko i skutecznie pozyskać pożądane środki. Na początek przyjrzyjmy się rozwiązaniom naszych zachodnich sąsiadów. Tam od wielu lat prym wiodą tzw. akcje crowdfundingowe, polegające na angażowaniu odbiorców w partycypację w dobrowolnych zbiórkach. Społeczność zorganizowana wokół danego projektu uiszcza w tym modelu jednorazowe wpłaty na rzecz jego rozwoju. Ich wysokość zależy w dużej mierze od dobrej woli tychże patronów.

crowfunding

Kickstarter

Jedną z najpopularniejszych platform, która działa na tej zasadzie jest kickstarter, gdzie ambitni i kreatywni wynalazcy, a nawet reżyserowie, rysownicy i programiści, mogą zgłaszać swoje propozycje innowacyjnych i obiecujących projektów, pozostawiając odbiorcom wolną rękę w ocenie ich potencjału, co owocuje weryfikacją pieniężną. Jedynie dolna granica wysokości wpłat jest ustalona z góry, sufit jednak pozostaje otwarty – sky is the limit. Twórca pozostaje w stałym kontakcie z patronami i informuje na bieżąco o postępach w swoich pracach. Projekt przechodzi próbę pomyślnie, jeżeli w założonym przez autora przedziale czasowym osiągnie pożądany pułap wpływów, wówczas zostaje pokryta jego dystrybucja, a wspierający otrzymują gotowy produkt w terminach przedpremierowych w ramach nagrody. Polską alternatywą dla tej platformy jest choćby portal PolakPotrafi.pl, gdzie również organizowane są takie zbiórki. Działają one niekiedy z niemałym rozmachem, osiągając wpływy w granicach do kilkudziesięciu tysięcy złotych, podczas gdy rekordowe stawki sięgały granicy nawet kilkuset tysięcy.

kampania adwords

Google Ad Grants

Jeszcze inną opcją dofinansowania i to z niebagatelnym budżetem miesięcznym, wynoszącym aż 10 tysięcy dolarów (około 33.620 zł przy kursie na dzień 19.04.2018), jest usługa Google Ad Grants. Na czym ona polega?

Program powstał już w roku 2003 i jest przeznaczony dla organizacji non-profit, docierających do wolontariuszy i darczyńców, pomagając kolejno w procesie rekrutacji potencjalnie zainteresowanych wsparciem, szerzeniu świadomości na temat celów przedsiębiorstwa oraz przy współpracy z innymi podmiotami. O uczestniczenie mogą się ubiegać organizacje pożytku publicznego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także fundacje i stowarzyszenia, które nie posiadają powyższego statusu oraz organizacje religijne. Kampanie takie wykorzystują platformę AdWords. Mają jednak ściśle określony budżet dzienny oraz stawki CPC (płatności za kliknięcie) i mogą być kierowane jedynie na samą wyszukiwarkę Google, obejmując tylko kampanie tekstowe. Poza tym nie są one prowadzone automatycznie i pojawia się wymóg zdalnej kontroli włącznie z logowaniem się do swojego konta przynajmniej raz w miesiącu.

odpłatne promocje

Jeśli spełnimy wyżej wymienione wymagania, możemy złożyć wniosek o członkostwo na stronie Google z dopiskiem „nonprofits” po ukośniku. Następnie odpowiedni formularz za pomocą skonkretyzowanych pytań przeprowadzi nas przez proces rejestracji. Co istotne, bez względu na kraj, w którym prowadzimy kampanię, jako walutę należy wybrać dolar amerykański.

Na początku bieżącego roku wprowadzono jednak nowe zmiany. Odtąd kampanie muszą się cechować odpowiednim kierowaniem geograficznym, by lokalizacja reklam pokrywała się z obszarem działalności organizacji. Zawierać muszą co najmniej dwie aktywne grupy reklam, a konto minimum dwa rozszerzenia reklam z odnośnikami prowadzącymi do podstron. Usługa AdWords może zostać zawieszona, jeśli minimalny współczynnik klikalności przez 2 kolejne miesiące osiągnie niezadowalający wynik tj. poniżej 5 procent.

Kampanie AdWords to nasza specjalność. Jeśli jesteś zainteresowany wypromowaniem swojej marki w sieci, koniecznie sprawdź naszą ofertę

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am