Jak wprowadzić swoją markę w świat social media?

marka w social media
Opublikowano: 01.02.2016 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Social Media

Przyznajcie się ilu z Was słyszało w swoim życiu stwierdzenie: „Nie masz Facebooka to nie istniejesz”? Tak samo jest również z Twoim przedsiębiorstwem w oczach klientów. Nie prowadzisz działań na najbardziej popularnych platformach społecznościowych to Twoja marka nie istnieje!

Potencjał serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram czy Snapchat jest ogromny! Jak odnaleźć się w gąszczu wpisów szerów, lajków, snapów i tweetów? W Polsce utarło się przekonanie, że social media to przede wszystkim Facebook! Dlatego przedstawimy Wam możliwości, jakie daje nam ten serwis społecznościowy.

Konto na nim może założyć każdy, kto ukończył 13 rok życia- nastolatek, aktor, krawiec, firma z dowolnej branży. Obecność w serwisie jest opcją w pełni darmową, natomiast sprawy związane z finansami pojawiają się głównie w przypadku chęci płatnej promocji. Samo prowadzenie fanpage’a wymaga czasu, kreatywności i znakomitej organizacji pracy. Dlatego przed rozpoczęciem swojej pracy z tym narzędziem  musisz odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań: czy masz wystarczającą ilość wolnego czasu na prowadzenie fanpage’a? Czy posiadasz wiedzę na temat funkcjonowania social mediów? Warto zastanowić się już na samym początku czy jesteśmy w stanie samodzielnie realizować i wyznaczać nowe cele czy lepiej zdecydować się na współpracę z doświadczoną agencją, która zbuduje strategię i zadba o jej należyte realizowanie a Ty zajmiesz się tylko rozliczaniem z efektów pracy.

Social Media oparte są na kreatywności! Jeśli Twój wpis wywoła pozytywna interakcję wśród odbiorców możesz być pewien, że wpłynie to na pozytywny wizerunek Twojej marki wśród klientów, a posty na skutek reakcji wirusowej będą się promować pasywnie, bez Twojego udziału, tzn. użytkownicy sami zechcą je udostępniać i dzielić się nimi pomiędzy sobą.

Promocja marki to proces długofalowy, który wymaga konkretnego planu działania w postaci dobrze opracowanej strategii. To podstawa, która pozwoli efektywnie promować swoją markę oraz oferowane w jej ramach usługi. Należy również pamiętać, że to odbiorcy są najważniejsi! Fanów nie można zostawić bez „opieki” – trzeba o nich nieustannie dbać, choć niekoniecznie przesadnie rozpieszczać. Sytuacja wygląda tak samo zarówno w przypadku mniejszych przedsiębiorstw jak i dużych, rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej, marek – nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszą wpadkę ponieważ może ona w rezultacie doprowadzić do utraty klientów i ich zaufania. Fani muszą być szanowani i traktowani na równi. W social media głównym zadaniem jest budowanie pozytywnego dialogu z klientem.

Jeśli chcemy uzyskać maksymalnie najlepszy efekt w postaci zakupu produktu bądź skorzystania z naszych usług przez klientów musimy inwestować w tzw. Adsy, czyli reklamy pojawiające się na Facebook’u dzięki którym możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Dobrze prowadzony profil to podstawa a tylko profesjonalista może tego dokonać. Dlatego jeśli brak Ci czasu na studiowanie zasad i metod skutecznej reklamy w social media zastanów się nad współpracą z profesjonalną agencją, która zna się na nowoczesnych mediach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am