Nowa odsłona Google Search Console

nowa odsłona gsc
Opublikowano: 09.01.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Doczekaliśmy się! Mamy kapitalne wieści dla internetowych maniaków, pozycjonerów i profesjonalnych kreatorów stron. Kilka miesięcy temu Google podało do opinii publicznej wiadomość o uruchomieniu beta testów nowej konsoli dla webmasterów (GSC).

Zostały one z początku udostępnione dla ograniczonej liczby uprzywilejowanych użytkowników, którzy zyskali możliwość weryfikacji usprawnień i wykrycia ewentualnych niedoskonałości. Obecnie rusza proces wdrażania finalnych wersji dla całej reszty potencjalnie zainteresowanych, aby mogli doświadczyć uproszczonego procesu optymalizacji widoczności strony w procesie wyszukiwania. Możliwość jej aktywowania ma zostać owieszczona wraz ze stosownym powiadomieniem. Dla przypomnienia warto dodać, że podobny zabieg przeszło niedawno również Google Analytics.

Narzędzie to obejmuje szereg funkcji takich, jak:

  • raporty skuteczności wyszukiwania – obejmujące zajmowane pozycje i współczynnik klikalności i ruch organiczny wraz ze źródłami pozyskiwania nowych odbiorców (rozszerzone do 16 miesięcy dla zobrazowania długoterminowych trendów),
  • raporty o stanie indeksu – umożliwiające wgląd do adresów URL, które zostały zaindeksowane oraz wskazujące ostrzeżenia o potencjalnych problemach wraz z opcjami szczegółowej diagnostyki i naprawy tych, w przypadku których proces ten się nie powiódł,
  • rapoty AMP (Accelerated Mobile Pages – ang. Przyspieszone Strony Mobilne) – związane z usprawnianiem wyświetlania stron na urządzeniach mobilnych, pozwalające na grupowanie i naprawę zauważonych błędów z błyskawiczną informacją zwrotną,
  • raporty o stanie ofert pracy – monitorujące zdolność wyszukiwarki do przetwarzania ofert, zawierających tzw. elementy rozszerzone (ang. rich results) np. tekstowe lub graficzne.
marketing sieciowy

Dysponując tak rozbudowanym zbiorem danych każdy internauta, niezależnie od stopnia zaawansowania będzie w stanie dokonywać jeszcze precyzyjniejszych analiz i poszukiwać skutecznych rozwiązań w branży IT lub w szeroko pojętym marketingu sieciowym oraz korygować napotkane błędy, których odnalezienie nie powinnno odtąd przysparzać najmniejszych problemów. Stworzony model interakcji pomoże przeprowadzić nawet laika przez pożądane procesy naprawcze.

Rzucające się w oczy odświeżenie pozostawiającego dotychczas wiele do życzenia interfejsu powinno już w niedalekiej perspektywie czasu przełożyć się na intuicyjność poruszania się po poszczególnych zakładkach, jak również sprawność odczytywania najistotniejszych informacji i podejmowania właściwych akcji.

Prace nad aktualizacją są nadal w toku i wygląda na to, że będzie ona wdrażana stopniowo, przez najbliższy czas wzbogacając się o nowe elementy począwszy od tych najpopularniejszych, funkcjonując niejako równolegle względem wersji poprzedniej i będą z nią połączone za pomocą linków na pasku nawigacyjnym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am