On Page SEO vs OFF Page SEO

on page vs off page
Opublikowano: 08.03.2019 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: SEM/SEO

SEO to usługa kompleksowa, złożona z wielu równolegle występujących elementów, które muszą się wzajemnie uzupełniać, jeśli zależy nam na maksymalizacji efektów. Nie wystarczy bowiem spocząć na laurach wstępnej optymalizacji podstawowych metadanych, aby przebić się do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania i objąć pozycję lidera. Wymaga to podejścia profesjonalnego i wielotorowego.

 

Jak sama nazwa wskazuje, tytułowy podział odnosi się kolejno do optymalizacji oraz pozycjonowania:

on page seo

On Page

Są to działania w obrębie strony, które obejmują między innymi treść (wartościowy, unikalny content, odpowiednio nasycony dobranymi pod specyfikę branży i właściwie rozmieszczonymi słowami kluczowymi), przejrzystą strukturę kodu HTML, metadane (title, alt, description, nagłówki od H1 do H6), linkowanie wewnętrzne pomiędzy podstronami, odpowiednią hierarchię informacji, aktualizację systemów CMS, budowę skryptów, responsywność (dopasowanie strony do rozdzielczości ekranu każdego urządzenia np. mobilnego, na którym jest wyświetlana), prędkość ładowania oraz elementy związane z UX np. łatwa nawigacja i intuicyjny zestaw funkcji. Nad tym segmentem mamy pełną kontrolę i jesteśmy w stanie go swobodnie modyfikować, jako administratorzy.

off page seo

Off Page

Są to działania poza obszarem strony, które dotyczyczą choćby pozyskiwania odpowiedniej ilości i najlepiej wysokiej jakości (o zadowalającym współczynniku zaufania witryny, najlepiej portale specjalistyczne, o dużej wartości dla użytkowników i nieposzlakowanej reputacji) linków zewnętrznych, tworzenia zaplecza, pisania artykułów sponsorowanych i uprawiania tzw. marketingu szeptanego. Do tej kategorii należą także monitoring opinii i odpowiedzi na komentarze zarówno pochlebne, jak i te krytyczne, a także poprawna obsługa Klienta, dbałość o jakościowe produkty i usługi oraz utrzymywanie pozytywnych kontaktów.

Prawidłowe dopasowanie do wymogów algorytmów wyszukiwarki, jak również zapewnienie wygody poruszania się po serwisie dla użytkowników niejednokrotnie wymaga specjalistycznej wiedzy nad kolejnymi wytycznymi dla webmasterów, dlatego firmy coraz częściej decydują się zlecać to zadanie zewnętrznym operatorom. Działania związane z SEO najlepiej przeprowadzać już na etapie powstawania witryny, ponieważ im dłużej zwlekamy z wprowadzeniem koniecznych poprawek, tym większy impakt będzie wywierać ta decyzja na indeksację strony i jej interpretację. Niektóre zaniedbania wymagają wiele pracy i generują dodatkowy czas na późniejszych etapach prac. Zmiany związane z samym pozycjonowaniem można wprowadzać praktycznie w każdej chwili, warto jednak pamiętać o stosowaniu wskazówek dla webmasterów.

Optymalizacja przekłada się na zwiększenie zaufania do witryny i przyciągnięcie większego ruchu organicznego, a rozpoznawalność to skuteczna droga do pomnażania zysków przedsiębiorstwa. Im wyżej w proponowanych wynikach się pojawimy, tym większa szansa, że w gąszczu konkurencji potencjalny Klient zdecyduje się wybrać akurat nas. To absolutna podstawa dla sprawnego funkcjonowania każdej firmy w środowisku internetowym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am