OVH awaria serwera Strasburg

ovh awaria serwera strasburg
Opublikowano: 09.11.2017 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Jak podaje na swoim twitterze CEO firmy hostingowej OVH, Octave Klaba, dnia 9.11.2017 serwery serwisu w Strasburgu doznały poważnej awarii. Powtarzając za portalem zaufanatrzeciastrona.pl “Pół internetu down bo Padło OVH. Cztery opcje zasilania routerów nie wystarczają jeśli znika prąd w dwóch liniach a generatory nie startują”. Skala problemu jest poważna, ponieważ dotyczy setek stron (przede wszystkim europejskich). Użytkownicy z wielu krajów skarżyli się między innymi na paraliż skrzynek mailowych.

 

Szacuje się, że na całym świecie z hostingu giganta korzysta na co dzień nawet około miliona podmiotów, a z 260 jego serwerów aż 18 milionów stron i aplikacji. Większość z tych serwisów i proponowanych przez nie usług sieciowych było niedostępnych nawet przez kilka godzin aż do południa, przynosząc ogromne straty. W Polsce w wyniku awarii efektem lawinowym ucierpiały między innymi strona sieci marketów Biedronka, spółki kolejowej PKP, drużyny piłkarskiej Legia Warszawa oraz centrum Google androida. Ponadto użytkownicy zostali pozbawieni codziennej dawki rozrywki z popularnego Kwejka i JoeMonster oraz informacji komunikacyjnych ze strony Jakdojadę.pl i aktualności sportowych z plusliga.pl.

Portal spidersweb.pl opublikował oficjalny komentarz polskiego oddziału OVH w tej sprawie, który brzmiał następująco: “Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług”.

Ostatecznie zasilanie zostało wznowione i usługi są na nowo dostępne. Octave Klaba wytłumaczył sytuację w komentarzu: “Wystąpił problem z naszą siecią światłowodową, która łączy centrum danych w Roubaix z punktami pozwalającymi na połączenie z innymi sieciami, zlokalizowanymi w Paryżu, Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie oraz Brukseli. Źródłem problemu był błąd oprogramowania na sprzęcie sieciowym, który spowodował utratę konfiguracji i trudności z połączeniem w RBX. Z chwilą zdiagnozowania problemu, pracownicy OVH uruchomili kopię zapasową konfiguracji oprogramowania, a centrum danych może ponownie działać”. Przeprosił on także użytkowników za zaistniałe nieudogodnienia i obiecał dokładnie zbadać źródło błędu w celu zapobieżenia powrotowi podobnych sytuacji w przyszłości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am