Reklama na Facebook-u dlaczego warto?

reklama na facebooku
Opublikowano: 02.11.2015 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Social Media

Facebook to platforma społecznościowa umożliwiająca skuteczną komunikację między jej użytkownikami z całego globu. Podobnie jak wszystkie, otaczające nas nowinki techniczne i branżowe innowacje, z dnia na dzień ewoluuje udoskonalając swoje usługi tak, aby przyciągnąć niezdecydowanych. Obecnie to nie tylko medium do komunikacji ze znajomymi to również doskonała forma promocji dla firm. Każdy, kto prowadzi swoją działalność, wie jak istotna jest reklama. Skuteczne wypromowanie swoich produktów bądź usług pozwala na szybki rozwój firmy i znaczny wzrost finansów.

Kiedyś było to znacznie prostsze ponieważ znakomita część raczkujących dopiero firm konkurencyjnych była nie tylko słabiej rozwinięta pod kątem know-how, ale również znacznie mniej liczebna z uwagi na trudności z dostępnością profesjonalistów, którymi można by było zasilić kadry eksperckie. Trzeba iść z duchem czasu. Jak zatem skutecznie dotrzeć do odbiorcy, który codziennie jest zalewany mnóstwem treści reklamowych, które zachęcają do wykonania określonej akcji? W tym celu warto jest zapoznać się z możliwościami jakie daje nam jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie-Facebook.

Kilka podpowiedzi:

  1. Reklamy tekstowe i graficzne okazują się być najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie odbiorcy na swoją stronę internetową. Można je umieszczać w sekcji “strona” lub “wydarzenie”. Poprzez zastosowanie takich rozwiązań, użytkownik może stać się naszym fanem a dzięki temu mamy możliwość interakcji z nim.
  2. Działania na Facebooku mają głównie na celu budowanie interakcji z odbiorcami- klientami, które dzięki umiejętnym staraniom przełożą się na zyski firmy. Nie liczmy zatem na natychmiastowy wzrost sprzedaży. Należy zapamiętać, że użytkownicy Facebooka z reguły nie są nastawieni na kupowanie. Dlatego dostosuj swoje reklamy do marki tak aby użytkownik poczuł się jak część społeczności, która ma większe przywileje.
  3. Nie adresuj reklam do całej społeczności. Osiągniesz najlepsze efekty jeśli zaadresujesz reklamę do konkretnej grupy docelowej, którą określisz na podstawie: wieku, zainteresowań, wykształcenia, płci, słów kluczowych oraz wzajemnych powiązań. Działania reklamowe powinny pasować do charakteru grupy docelowej. Pamiętaj, że jeśli źle dopasujesz swoją reklamę do grupy docelowej będziesz płacił za kliknięci, które nic nie wniosą w rozwój Twojej marki.
  4. Poznaj rynek! Od tego właściwie należy zacząć aby skutecznie prowadzić działania reklamowe. Zapoznanie się z rynkiem pozwoli na zdefiniowanie grupy docelowej oraz sprawniejsze dotarcie do niej.
  5. Myśl przyszłościowo! Nie oczekuj spektakularnych rezultatów po jednotygodniowej kampanii. Tylko długoterminowa inwestycja w reklamę przyniesie pożądane korzyści.
  6. Podążaj za konkurencją! Najlepszym sposobem na doskonalenie reklamy i wyciąganie przydatnych wniosków jest śledzenie poczynań tych, którym już się to powiodło. Uczmy się od najlepszych!

Osiągnięcie zamierzonych efektów wymaga od nas czasu i cierpliwości. Podstawą prowadzenia działań marketingowych na Facebook’u jest budowanie relacji, a nie natychmiastowa sprzedaż. Stosuj się do “złotych” zasad a osiągniesz swój cel.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am