Relacja z Festiwalu SEO Katowice 2018

relacja festiwal seo 2018
Opublikowano: 16.05.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: O Firmie

Zgodnie z zapowiedzią już po raz drugi pojawiliśmy się w Centrum Konferencyjnym w sercu Górnego Śląska, by przygotować dla was rzetelną relację z największego wydarzenia w kalendarzu polskich imprez branżowych. Emocje powoli opadają, więc nadszedł czas na małe podsumowanie.

Już na pierwszy rzut oka dało się dostrzec, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrały i były przygotowane na najwyższym poziomie od zaplecza technicznego aż po samych prelegentów. Ci ostatni przyjechali do nas z różnych zakątków Polski oraz krajów Europy zachodniej, żeby podzielić się fachową wiedzą. Była to również sposobność do integracji i budowania pozytywnych relacji z innymi uczestnikami.

Byliśmy świadkami wielu ciekawych prezentacji, zdradzających nam zawiłości światowych technik pozycjonerskich i zaznajamiających z problematyką bieżących trendów na podstawie intrygujących studiów przypadku. Paneliści nie ograniczali się do serwowania nam ciekawostek, a starali się wyłuszczyć najważniejsze szczegóły. Po każdej prezentacji następował blok pytań z audytorium, na które udzielili oni wyczerpujących odpowiedzi, zaspokajając naszą ciekawość. Mieliśmy okazję poprowadzić rzeczowy dialog z wieloma profesjonalnymi SEOwcami z Polski i nie tylko zarówno podczas spotkania, jak i w kuluarach, dzięki czemu mogliśmy zweryfikować swoją wiedzę w tym zakresie, by jeszcze skuteczniej zmierzać w kierunku maksymalizacji korzyści naszych klientów i partnerów biznesowych.

Tematy prelekcji

Skupiliśmy się na zagadnieniach zawartych w programach poszczególnych wystąpień i przebrnęliśmy przez kwestię historii rozwoju światowego SEO. Utrwaliliśmy wiedzę na temat obsługi szeregu narzędzi analitycznych oraz tych, służących do budowania raportów. Następnie omówiliśmy metody analizy poczynań konkurencji, zasady budowy struktury linków zewnętrznych i ich pozyskiwania ze źródeł o odpowiednim współczynniku zaufania z koniecznością stosowania się do zasad wytyczanych przez algorytmy Google. Zostaliśmy przy tym uczuleni na kwestię monitorowania linków i zwracanie uwagi na podejrzane źródła, mogące obniżać ranking z uwagi na występowanie treści niepożądanych lub wirusów. Pochyliliśmy się nad zasadami odzyskiwania pozycji po nieprawidłowych przekierowaniach, procesem migracji stron na inne domeny, silniki sklepów lub szyfrowane połączenia https, zagadnieniami ruchu organicznego i widoczności stron w wyszukiwarkach. Skupiliśmy uwagę na opłacalności inwestycji w wysokiej jakości content z uwzględnieniem listy fraz kluczowych, trafiających w zapotrzebowanie użytkowników i generujących ruch, zasadach indeksowania witryn, zdobywania budżetu indeksowania (ang. crawl budget, czyli maksymalnej ilości stron, którą Google może zaindeksować pod daną domeną) oraz technikach pozycjonowania na arenie międzynarodowej.

Zaproszeni goście

Na miejscu mieliśmy okazję poznać między innymi Christopha C. Cempera z LinkReseatch Tools, Lionela Kappelhoff-Lancona z OnCrawl (który zastępował nieobecnego niestety Francois Goube), Matthäusa Michalika z Claneo, Sebastiana Mioduszewskiego realizującego strategię SEO dla Pracuj.pl, Adriana Olszewskiego z Ceneo.pl, Macieja Matowickiego z PromoTraffic, Jakuba Lisieckiego z EACTIVE #wiemyjak, Tomasza Wieliczko z Xann Marketing, Pawła Pawluka z Sales Tube, Michała Magdziarza z DeepCrawl oraz Łukasza Żeleznego z ZPG.

Co nas zaciekawiło?

Do najciekawszych wystąpień musimy zaliczyć prezentację Mateusza Michalika pt. „Międzynarodowe SEO: Jak osiągnąć sukces w innych krajach”. Trzeba przyznać, że to temat nośny i bardzo przydatny dla agencji, chcących wypłynąć na głębsze wody marketingu i reklamować się poza granicami kraju na portalach anglojęzycznych i nie tylko. Od Mateusza mogliśmy się dowiedzieć między innymi tego, jak postępować, by dokonać skutecznej ekspansji na odległe rynki, przede wszystkim skupiając się na przypadku krajów zachodnich, oferujących wyższe stawki za reklamy. Podkreślił przy tym, jak ważna jest znajomość zmiennych norm i wymogów, jakie należy spełnić w drodze do sukcesu i adaptacji do nowych realiów włącznie z optymalnie dobraną strukturą linków do zapytań lokalnych. W pozostałych krajach panują bowiem zupełnie odmienne zwyczaje i warto zawczasu przyswoić zachowania pożądane przez tamtejszych obywateli.

Kolejnym ciekawym wystąpieniem pt. „Analityka internetowa w służbie SEO” uraczył nas Tomasz Wieliczko z Xann Marketing. Mogliśmy dokładnie prześledzić drogę, jaką przechodzą pozycjonowane przez niego strony. Uchylił przed nami rąbka tajemnicy i podzielił się swoimi doświadczeniami, wykorzystywanym w trakcie analizy danych. Posłużył się również żywym przykładem strony, żeby zobrazować słuchaczom, na czym polega jego praca od podstaw.

Równie interesująca okazała się prelekcja Adriana Olszewskiego, lidera zespołu ds. SEO z serwisu Ceneo.pl, największej porównywarki cenowej w Polsce pt. „Jak usprawnić analizę i eksplorację danych w SEO?” Opowiedział nam jak korzystać z narzędzi analitycznych i wyciągać wnioski, na podstawie których zdołamy osiągnąć większą skuteczność sprzedażową. Doradził słuchaczom, by w każdym przypadku starać się uzyskać z badanych stron jak najwięcej przydatnych danych, wskazując na to, że w przypadku większości popularnych narzędzi okazują się bardzo wybrakowane i okrojone.

Słowem podsumowania, uważamy ten event za wyjątkowo udany i bardzo profesjonalnie przygotowany, za co organizatorom należą się gorące brawa. Zdołaliśmy przyswoić mnóstwo wartościowej wiedzy, posłuchać kapitalnych wystąpień, poznać wielu świetnych ludzi i spędzić w ich gronie naprawdę miłe chwile. Z pewnością pojawimy się tam również w następnym roku i podzielimy się z wami naszymi wnioskami.

Dzięki uprzejmości organizatora, Artura Strzeleckiego z silesia SEM mamy możliwość zaprezentować wam więcej zdjęć z wydarzenia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem: https://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2018-katowice

Zobacz galerię:

spodek katowice
prelekcje katowice 2018
techniki pozycjonerskie seo
centrum konferencyjne katowice
relacja festiwalu seo
relacja seo
konferencja 2018
konferencja katowice
konferencja seo
seo katowice
festiwal seo katowice
festiwal seo
relacja festiwal seo
festiwal seo katowice 2018

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am