Relacja z konferencji SEMKRK #9 BIG

semkrk relacja 2018
Opublikowano: 06.06.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: O Firmie

Dziewiąta edycja krakowskiej konferencji SEMKRK już za nami. To kolejna z rzędu branżowa impreza w naszym kalendarium, skupiająca pasjonatów i praktyków e-commerce z naciskiem na promocję w wyszukiwarkach internetowych. Jak się domyślacie – nie mogło nas tam zabraknąć, dlatego pojawiliśmy się w samym centrum zdarzeń i przygotowaliśmy dla was szczegółową relację.

Dynamiczny rozwój rynku

Warto w tym miejscu nadmienić, że zainteresowanie tematem pozycjonowania i wirtualnych kampanii reklamowych z roku na rok sukcesywnie rośnie w siłę, co odzwierciedla niebagatelna liczba uczestników wydarzenia przybyłych z różnych zakątków kraju oraz gości z Wielkiej Brytanii. W Starej Zajezdni Kraków by De Silva udało się zgromadzić niemal pół tysiąca osób, co obrazuje niecodzienną skalę przedsięwzięcia.

Odniesione korzyści

Wydarzenie pozwoliło nam przede wszystkim utrwalić wiedzę w zakresie marketingu internetowego i skonfrontować wykorzystywane przez nas metody z kreatywnymi pomysłami konkurencyjnych agencji. Było to cenne doświadczenie w szczególności dla weteranów branży, którzy mogli skorzystać z wysokiego poziomu merytorycznego kolejnych prelekcji i zyskać cenną dawkę inspiracji. Zdecydowanie nie mieliśmy do czynienia z happeningiem dla początkujących, ale specjalistycznie dobranymi do targetu treściami. Na miejscu mogliśmy obejrzeć aż 14 różnych prezentacji (dla przypomnienia podczas poprzedniej, marcowej edycji było ich zaledwie 6).

Organizacja od kuchni

Organizatorzy z Deva Group dopięli sprawy techniczne na ostatni guzik, dzięki czemu mogliśmy bezproblemowo skupić się na odbiorze wielu ciekawych wystąpień. Lokalizacja została dobrana idealnie pod przewidywaną liczbę gości, dzięki czemu udało się uniknąć dyskomfortu nadmiernego zatłoczenia lub rozproszenia audytorium. Trudno odmówić gospodarzom zaradności w niwelowaniu niedogodności w odbiorze. Dzięki wielkim ekranom, umieszczonym pod sufitem, każdy obserwator niezależnie od zajętego miejsca mógł aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu i śledzić przebieg kolejnych prezentacji. Na sali dało się niestety słyszeć pogłos z uwagi na trudność w zachowaniu optymalnych właściwości akustycznych w obiekcie tego rozmiaru, co organizatorzy powinni zawczasu wziąć pod uwagę i przygotować przestrzenne nagłośnienie pamiętając również o miejscach z tyłu. Operatorzy techniczni stanęli jednak na wysokości zadania i zadbali o wysoką jakość oprawy audiowizualnej. Na tyłach sali można było skorzystać z oferty baru, serwującego schłodzone napoje, skutecznie gaszące pragnienie w tak upalne, majowe popołudnie przy 25 stopniach w cieniu. Tuż przed budynkiem natomiast, na uczestników czekał punkt wypoczynkowy wyposażony w wygodne leżaki, gdzie przyjezdni oddawali się ciekawym dyskusjom networkingowym i integracji z kolegami po fachu. Dodatkowo mieliśmy możliwość wsparcia akcji dobroczynnej dla potrzebujących dzięki aukcji z inicjatywy Linkhouse, w której trakcie zdołano zebrać kilka tysięcy złotych, przeznaczonych na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Prelegenci

Na miejscu nie zabrakło wielu znanych i szanowanych nazwisk zarówno z Polski, jak i innych zakątków globu, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do zbiorczego sukcesu eventu i nadały mu międzynarodowy charakter. Do najważniejszych punktów imprezy możemy zaliczyć wystąpienia:

1. „A link building case study” Dixona Jonesa, pełniącego funkcję Global Brand Ambassadora w Majestic.com, który zaprezentował kreatywne metody pozyskiwania linków z wartościowych źródeł. Prezentacje zagranicznych gości operowały jednak na standardowych schematach, ukazując jedynie sposób wykorzystania narzędzi, nie zdradzając potrzebnego know how.

2. Wystąpienie Sama Marsdena z Deepcrawl na temat audytowania contentu i wnikliwej analizy treści z uwzględnieniem problematyki przestarzałych informacji i błędnego zagospodarowania budżetu.

3. „SEO sandbox – czyli znaczenie czasu w strategii SEO 2018” Roberta Niechciała z Ignition.co, który objaśnił wpływ sandbox na opóźnienia w widoczności efektów działań SEO.

4. „Google news: czyli duży ruch, niedużym kosztem” Tomasza Sobiesiaka i Sebastiana Gniecieckiego z Polska Press, którzy zestawili ze sobą mechanizmy pozyskiwania ruchu w Google news z klasycznym indeksowaniem stron.

5. „Case X-kom: Ruch organiczny napędzany wydarzeniami – Connecting People” Michała Barczyka z x-kom, który przedstawił jak wykorzystać Real Time Marketing w SEO poza obszarem mediów społecznościowych przy sprzedaży elektroniki na przykładzie wybranej sieci urządzeń mobilnych.

6. „Droga klienta do zakupu – analiza konta google analytics i działań adwords na żywo” Agaty Pilacińskiej-Jakubowskiej z Google i Double Click, która w specjalistyczny sposób na podstawie wykresów z konta AdWords przedstawiła schematy zachowań klientów i interakcji podejmowanych w procesie zakupowym oraz modele atrybucji konwersji, biorące pod uwagę wiele punktów stycznych użytkownika z witryną.

7. „Kiedy będę wysoko – czyli o postrzeganiu czasu w SEO” Pawła Gontarka z SEO Zgred, który opowiedział nam o przestrzeni czasu potrzebnej na wdrożenie i uzyskanie efektów konkretnych działań SEO lub na odwrócenie negatywnych skutków np. podniesienie pozycji strony po nałożeniu na nią kary filtra lub przywrócenie dawnej widoczności po modyfikacjach serwisu.

8. „Czy da się połączyć email marketing i SEM?” Anny Łowiczowskiej z Head Of Events & Customer Education, która przedstawiła metody aktywizacji użytkowników, zapisanych do newslettera i zachęcenia ich do ponownych działań.

9. „GMC stop. remarketing stop. RLSA stop AdWords SOS” Krzysztofa Janosiewicza z Sempai, który podpowiadał jak wybrnąć z sytuacji branż ograniczonych restrykcyjnymi zasadami ze strony Google podczas prowadzenia kampanii AdWords.

10. „SEO 2,19, czyli jak żyć i odnosić sukcesy SEO w dynamicznie zmieniającym się świecie” Cezarego Glijera z K2 Media S.A, który zwrócił uwagę na efekty permanentnej zmienności algorytmów wyszukiwarek.

11. „Rozszyfrowujemy rank brain. Machine learning w służbie SEO” Damiana Sałkowskiego z Senuto, który prezentował sporo ciekawych i zarazem bardzo skomplikowanych danych logarytmicznych na modelach algorytmu Word2vec, przekształcającego słowa w wektory. Pochylał się on nad kwestią sztucznej inteligencji robotów wyszukiwarek, wskazując na procesy „samouczenia się” w kontekście przewidywania preferencji użytkowników.

12. „Trzy twarde liczby cechujące hosting, które warto poznać, jeśli na serio myślisz o SEM/SEO” Artura Pajkerta z Hekko.pl, który opowiadał o kwestiach hostingowych, związanych z czynnikami takimi, jak wydajność, szybkość i limity, mające znaczenie podczas prowadzonych kampanii SEO.

13. „Jak poprawić dobrze prowadzone kampanie AdWords?” Łukasza Chwiszczuka, który skupił się na procesie optymalizacji kampanii i eliminacji trudnych do zauważenia na pierwszy rzut oka, niedopatrzeń.

14. „To w końcu inteligentne czy hajsożerne?” Karola Dziedzica, który opowiedział o sposobach zarządzania inteligentnymi stawkami w AdWords i błędnie opracowywanych strategiach. Zgodnie uznaliśmy to wystąpienie za najciekawszy pod kątem merytorycznym punkt eventu, zdradzający potrzebne know how w ramach AdWords, które z pewnością wykorzystamy w ramach kampanii dla naszych klientów.

Podsumowanie

Konferencja SEMKRK jak zwykle nie zawiodła naszych oczekiwań zarówno pod kątem zaplecza organizacyjnego (pomijając kwestię problemów z nagłośnieniem, którą wybaczamy organizatorom), jak i przede wszystkim treści merytorycznej. Prelekcje, jakich mieliśmy okazję wysłuchać, okazały się profesjonalnie przygotowane, inspirujące i bogate w dawkę użytecznej wiedzy. Paneliści skutecznie podgrzewali atmosferę upalnego dnia ciekawymi przykładami case study i zachęcali gości do przetestowania popartych wieloletnim doświadczeniem rozwiązań w praktyce. Bardzo sympatycznym gestem ze strony gospodarzy, była możliwość zamówienia dobrego, pszenicznego piwa, serwowanego w cenie wejściówek. Wartością dodaną była również sposobność do swobodnej wymiany spostrzeżeń w kuluarach i nawiązania nowych kontaktów biznesowych z praktykami, których mogliśmy spotkać na żywo. Z przyjemnością pojawimy się tam ponownie przy okazji kolejnych edycji tego wydarzenia.

Przygotowaliśmy dla was również małą fotorelację z wydarzenia

Zobacz galerię:

marketing kraków
relacja z semkrk
semkrk kraków 2018
semkrk9
semkrk
prelekcje sem kraków
relacja sem kraków 2018
konferencja kraków
sem kraków
stara zajezdnia kraków
relacja z konferencji semkrk9 kraków 2018
semkrk9
konferencja semkrk kraków
konferencja semkrk 2018
semkrk kraków 2018
semkrk 2018

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am