Uwaga! Awaria serwera DNS Home.pl w Polsce

awaria serwerów home
Opublikowano: 24.09.2018 < Powrót do wpisów Ocena artykułu: Kategoria: Newsy

Informujemy, że w nocy z niedzieli na poniedziałek dnia dzisiejszego tj. 24.09.2018 nastąpiła awaria serwera DNS Home.pl, przez co wiele stron (w tym także stron naszych Klientów) napotkało poważne ograniczenia dostępności.

Wspomniane ograniczenia objęły kluczowe usługi od stron internetowych, skrzynek pocztowych i domen postawionych na serwerach Home’a aż po panele administracyjne. Na jednym z portali społecznościowych oficjalny profil Home.pl poinformował: „Obecnie odnotowujemy problemy w działaniu usług oraz paneli administracyjnych. Pracujemy nad ich przywróceniem”. Kilkukrotne próby podniesienia DNS’ów nie wytrzymały pod naporem kolejnych wejść zniecierpliwionych użytkowników.

Na koncie Home.pl na Facebooku możemy natomiast wyczytać: „Nasi specjaliści pracują nieustannie nad ich przywróceniem. Z uwagi na charakter prac nie możemy jeszcze podać dokładnej godziny, kiedy dostęp do usług zostanie przywrócony. Dokładamy starań, aby sytuacja uległa poprawie jak najszybciej. Za zaistniałe okoliczności przepraszamy”. Wielu Klientów zwróciło uwagę, że problemy napotkała również infolinia z uwagi na duże obciążenie zgłoszeniami. Oczekujemy na kolejne informacje w sprawie.

Po godz. 11.30 otrzymaliśmy oficjalną informację, że serwer odzyskał pełną sprawność. Przyczyną awarii okazał się największy w 20-letniej historii firmy atak DDOS, przeprowadzony przez nieznanych sprawców. Home.pl poinformował, że “Żadne dane naszych klientów nie były i nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej. W następstwie ataku serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne w sieci Internet”.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Bądź na biężąco, dołącz do nas

Zapisz się na Newsletter!

Czy chcesz być na  bieżąco z  nowinkami branżowymi i  otrzymywać od  Artixen.net  powiadomienia o  najnowszych wpisach na  blogu oraz  aktualnościach za  pośrednictwem wiadomości mailowych?

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji, dotyczących sposobu przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Polityka Prywatności Zrozumiałem/am